Artykuły

Wystąpienia publiczne, czyli jak zostać dobrym mówcą - część 1

art1Czy istnieją niezawodne sposoby na to, aby perspektywa prezentacji przed szerokim gremium nie wywoływała w nas uczucia niechęci? W jaki sposób zmierzyć się z wystąpieniem publicznym? Co uczynić, aby kontakt z audytorium przestał być udręką, a stał się przyjemnością?

 

Więcej: Wystąpienia publiczne, czyli jak zostać dobrym mówcą - część 1

   

Personality Public Relations - kreowanie wizerunku osobistego w biznesie i polityce

art3Pojęcie Personality Public Relations robi współcześnie w świecie biznesu zawrotną karierę. Budzi jednak wiele pytań. Jakie elementy służą kształtowaniu profesjonalnego wizerunku osobistego? Dlaczego w relacjach zawodowych pełnią one obecnie tak istotną rolę?

 

Więcej: Personality Public Relations - kreowanie wizerunku osobistego w biznesie i polityce

   

Autoprezentacja medialna: jak występować przed kamerą

art2Wiele problemów w relacjach z mediami przysparzają nam wystąpienia w telewizji - szczególnie wtedy, kiedy odczuwamy tremę przed kontaktem z obnażającym nasze słabości okiem kamery. Jak najlepiej zaprezentować się w trakcie wywiadu telewizyjnego? Jakich zachowań unikać przed kamerą?

Więcej: Autoprezentacja medialna: jak występować przed kamerą

   

Wystąpienia publiczne, czyli jak zostać dobrym mówcą - część 2

art1Winston Churchill mawiał, że dobre przemówienie powinno wyczerpać temat, a nie słuchaczy. Wygłoszenie takiej mowy, która zapewni nam sukces, jest zadaniem trudnym, a dla wielu z nas także nieprzyjemnym. Jak pozbyć się niechęci do występowania na forum publicznym?


Więcej: Wystąpienia publiczne, czyli jak zostać dobrym mówcą - część 2

   

Savoir-vivre w biznesie

art5Niemiecki przedsiębiorca Jörn M. Kreke uważa, że uprzejmość jest najlepszym argumentem w sprzedaży. Schopenhauer powiedział, że jest jak dmuchana poduszka: mimo, iż pusta w środku, łagodzi ciosy, jakie otrzymujemy od życia. Savoir-vivre, etykieta i uprzejmość w relacjach zawodowych.


Więcej: Savoir-vivre w biznesie

   

Techniki i media prezentacyjne

art4Istnieje kilka dobrych technik i mediów prezentacyjnych. Przedstawiając nasze wnioski na forum publicznym, nie jesteśmy skazani na formy multimedialne.  Decydując się na określoną metodę prezentacji, pamiętać powinniśmy jednak o odpowiednich proporcjach.


Więcej: Techniki i media prezentacyjne

   

Udane wystąpienie publiczne

art1W jaki sposób zorientować się, że nasze wystąpienie publiczne zakończy się sukcesem, a nie porażką? Jak odczytać sygnały zwiastujące powodzenie prowadzonej przez nas prezentacji na forum? Czy można nauczyć się interpretacji znaków, jakie pod adresem mówcy wysyłają słuchacze?


Więcej: Udane wystąpienie publiczne

   

Złote myśli biznesu

art6Najciekawsze aforyzmy o sukcesie i wizerunku w życiu zawodowym. Niebanalne cytaty o mowie i sztuce wystąpień. Trafne powiedzenia o uprzejmości. Złote myśli o twórczości oraz kreatywności w biznesie. Autorami wybranych aforyzmów są znani filozofowie i pisarze, politycy, przedsiębiorcy, a także słynni eksperci.

Więcej: Złote myśli biznesu

   

Wizerunek w kryzysie

art2Czy można zmienić w sukces sytuację kryzysową, w jakiej znalazła się firma? W jaki sposób wdrażać działania antykryzysowe w komunikacji wewnątrz organizacji oraz z otoczeniem korporacyjnym? Jak w praktyce przebiega zarządzanie wizerunkiem firmy w trudnej sytuacji? Czym charakteryzują się działania realizowane w ramach tzw. komunikacji kryzysowej?

Więcej: Wizerunek w kryzysie

   

Powitania międzynarodowe

art5Francuzi i Niemcy bywają w trakcie powitań niezwykle formalni. Japończycy i Skandynawowie wykazują się rezerwą - nie liczmy więc na to, że z entuzjazmem odniosą się do słowiańskich wylewnych zachowań i poklepywania po ramieniu. Inaczej przedstawia się rytuał powitań w krajach arabskich.


Więcej: Powitania międzynarodowe