Wystąpienia medialne

Wystąpienia w mediach a sztuka słowa

artn2Komediopisarz Jean Baptiste Molière stwierdził: „Kto mówi tak, że jest zrozumiały, zawsze mówi dobrze”. Filozof William James powiedział: „Wiele słów to wiele możliwości nieporozumień”. Cenimy mówców, którzy operują poprawną, piękną oraz obrazową polszczyzną. Nie przepadamy za takimi, którzy – szczególnie w mediach – posługują się językiem pokrętnym i bezbarwnym.

Więcej: Wystąpienia w mediach a sztuka słowa

   

Mówca w kontakcie z mediami. Jak uniknąć manipulacji

newsmaterialyKwestia kształtowania relacji ze środkami masowego przekazu to specyficzny problem, który zasługuje na wiele uwagi. Liderzy, eksperci i mówcy, którzy występują przed kamerami i udzielają wywiadów prasie, mają świadomość, że media mogą poddać ich manipulacji. Znajomość pewnych zasad pozwala świadomie spojrzeć na swoją obecność w środkach masowego przekazu.

Więcej: Mówca w kontakcie z mediami. Jak uniknąć manipulacji

   

Szkolenie medialne

artnKształtowanie pozytywnych relacji ze środkami masowego przekazu to zadanie, które odgrywa niezwykle istotną rolę w polityce informacyjnej firm, organizacji i instytucji. Nie powinno więc dziwić, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się szkolenia i treningi medialne, w których uczestniczą liderzy, politycy, eksperci i inni przedstawiciele świata biznesu oraz życia publicznego.

Więcej: Szkolenie medialne

   

Wystąpienia przed kamerą a mowa ciała

art2Osoby, które stają przed kamerą, udzielają wywiadów w studiu telewizyjnym albo wygłaszają exposé w mediach, mają świadomość, że w kwestii zachowań awerbalnych powinny wykazać się przede wszystkim samokontrolą. Mówców występujących przed licznymi grupami słuchaczy uczy się, w jaki sposób operować mową ciała. O czym powinniśmy jednak pamiętać przed kamerą?

Więcej: Wystąpienia przed kamerą a mowa ciała

   

Wystąpienia medialne. Jak przygotować się do prezentacji przed kamerą

art5Nie ulega wątpliwości, że oko kamery szczególnie łaskawie obchodzi się jedynie z niektórymi osobami – u większości bezlitośnie demaskuje każde niedociągnięcie czy niedoskonałość. Ważnym elementem przygotowania do wystąpienia medialnego jest zadbanie o aspekt wizualny. Jak ubrać się z myślą o wywiadzie w telewizji? Jak przygotować się do wypowiedzi przed kamerą?

Więcej: Wystąpienia medialne. Jak przygotować się do prezentacji przed kamerą