Materiały

Wystąpienia publiczne - sztuka przemawiania w praktyce

art2Jakie znaczenie ma w sztuce przemawiania siła pierwszego wrażenia oraz charyzma mówcy? Czy można wygłaszać ciekawe mowy bez przygotowania? O jakich elementach naszego zachowania powinniśmy pamiętać w czasie przemówień? Jak mówić, by osiągnąć cel według Elżbiety Żurek - trenera wystąpień publicznych.

Więcej: Wystąpienia publiczne - sztuka przemawiania w praktyce

   

Wizerunek medialny - kreacja w biznesie i polityce

art5Wizerunek menedżera, lidera i polityka, kształtowany z pomocą mediów masowych, wpływa bez wątpienia na postrzeganie przez otoczenie reprezentowanej przez niego firmy, instytucji czy partii politycznej. Czym charakteryzują się osoby, o których mawia się, że są medialne? W jaki sposób definiuje się taki wizerunek?

Więcej: Wizerunek medialny - kreacja w biznesie i polityce

   

Szkolenie: Wystąpienia publiczne

wystapieniaW czasie prowadzonych przeze mnie szkoleń z tematu wystąpień i prezentacji publicznych szczególną uwagę zwracam na te umiejętności, które można wyćwiczyć i wypracować. Do tej kategorii należą bez wątpienia zachowania awerbalne (czyli tzw. mowa ciała) oraz technika operowania głosem. Co radzę mówcom i prelegentom?

Więcej: Szkolenie: Wystąpienia publiczne

   

Prezentacje tematyczne (handlowe, branżowe, edukacyjne) - szkolenie praktyczne

cwiczenieSzkolenia, których wiodącym tematem są prezentacje tematyczne (handlowe, branżowe lub edukacyjne), mają charakter warsztatów praktycznych. Na zajęciach, które prowadzę, zwracam uwagę na wizualne elementy wzbogacające wystąpienie. Proponuję dziesięć kroków, dzięki którym ich przygotowanie stanie się łatwiejsze.

Więcej: Prezentacje tematyczne (handlowe, branżowe, edukacyjne) - szkolenie praktyczne

   

Szkoła mówców, czyli wskazówki dla początkujących

art1Początkujący prelegenci oraz mówcy, którym brak doświadczeń na polu wystąpień i prezentacji, często szukają wytycznych mających wskazać im, w jaki sposób kształtować swoje zachowania. Postanowiłam więc spisać i zestawić praktyczne porady, jakie kieruję w czasie prowadzonych przeze mnie szkoleń pod adresem takich osób. Polecam lekturze.

Więcej: Szkoła mówców, czyli wskazówki dla początkujących

   

Szkolenia medialne. Jak kształtować relacje z mediami

art3Kształtowanie polityki informacyjnej - poprzez szczere i wyczerpujące informowanie prasy o wydarzeniach związanych z życiem firmy (także w sytuacjach kryzysowych) - to jeden z istotniejszych elementów budowania wizerunku. Jak nawiązywać oraz podtrzymywać dobre relacje z przedstawicielami mediów? Praktyczny kodeks postępowania.

Więcej: Szkolenia medialne. Jak kształtować relacje z mediami

   

Sztuka prezentacji - jak przemawiać, wspomagając się elementami wizualnymi

art4O czym powinniśmy pamiętać, kiedy przygotowujemy się do wygłoszenia przemówienia, w którym ważnym elementem scenariusza będą materiały wizualne? Jak najlepiej przedstawić prezentację tematyczną (handlową, branżową, edukacyjną) wzbogaconą elementami ilustracyjnymi? Proponuję dziesięć ważnych zasad.

Więcej: Sztuka prezentacji - jak przemawiać, wspomagając się elementami wizualnymi

   

Wizerunek korporacyjny i Public Relations - najważniejsze pojęcia

newsmaterialyCo w praktyce oznaczają pojęcia Consumer Relations, Corporate Communications i Corporate Culture? Czym charakteryzują się działania Media Relations, Internal Relations oraz Public Affairs? Jak definiuje się grupy multiplikujące, rezonans medialny, a także komunikację kryzysową? Najważniejsze pojęcia Public Relations.

Więcej: Wizerunek korporacyjny i Public Relations - najważniejsze pojęcia